cywiński okulistyka logo
wyślij: rejestracja@solcho.pl
zadzwoń: 516 896 929

Adam Cywiński Śląski Ośrodek Leczenia Chorób Oczu

Realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Wdrożenie w Ośrodku Leczenia Chorób Oczu innowacyjnych na skalę świata metod diagnostyki leczenia schorzeń oka”.

Celem projektu jest wdrożenie innowacji procesowej/produkt. i nie techn. stos. w skali świata w okresie do 3 lat celem zasadniczej zmiany procesu usługowego w obszarze okulistyki.

Dofinansowanie projektu z UE na kwotę 199 126,65 PLN

dotacja

Śląskie Centrum Leczenia Oczu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Realizuje projekt dofinansowany ze środków UE -   Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020

Tytuł projektu: Wdrożenie innowacji procesowej, usługowej i nietechnologicznej w diagnostyce i leczeniu schorzeń okulistycznych.

Dofinansowanie projektu z UE: 674 762,72 zł

 

 

dotacja

 

 

Firma Cywiński Adam Śląski Ośrodek Leczenia Chorób Oczu  uzyskała dotację z Unii Europejskiej na realizację projektu pt. Wdrożenie innowacyjnych na skalę kraju technologii diagnostyki i leczenia chorób oczu w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027; Priorytet FESL 10. Fundusze Europejskie na transformację; Działania FESL 10.03 Wsparcie MŚP na rzecz transformacji.

 

Celem  projektu jest wdrożenie innowacyjnych na skalę kraju do 3 lat technologii diagnostyki i leczenia chorób oczu oparty na unikalnych technologiach. Dodatkowo wdrożona zostanie nowoczesna infrastruktura IT oraz proces zarządzania wydaniami sprzętu jedno / wielorazowego w systemie apteki szpitalnej, co wprowadzi w Centrum założenia koncepcji Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Całość zostanie uzupełniona o system zasilania OZE bazujący na panelach fotowoltaicznych.  

Zadania i działania w projekcie

Wprowadzone zostaną 2 nowe usługi :

 • precyzyjnej diagnostyki przedoperacyjnej (wizualizacja siatkówki, pomiar gałki ocznej, wartość soczewki wewnątrzgałkowej, lokalizacja i zakres cięcia rogówkowego, ustalenie osi astygmatyzmu rogówkowego) i wsparcia śródoperacyjnego (rzutowanie na oko osi astygmatyzmu, wsparcie chirurga danymi diagnostycznymi),

 • kapsulacji mechanicznej w szeroko rozumianej chirurgii soczewki, tj. chirurgii zaćmy, korekcji operacyjnej istniejących wad wzroku, chirurgii soczewki wykonywanej w trudnych przypadkach tj. w oczach pourazowych, w oczach z zaćmą pęczniejącą, operacjach wykonywanych u dzieci.

oraz usługi wspomagającej w postaci znieczulenia ogólnego (innowacja na poziomie przedsiębiorstwa dedykowana osobom niewspółpracującym).

Jednocześnie na potrzeby projektu wprowadzona zostanie nowoczesna infrastruktura IT oraz oprogramowanie, w tym moduł do zarządzania wydaniami sprzętu jedno / wielorazowego w systemie apteki szpitalnej. Poprzez inwestycję w OZE zmniejszone zostanie zapotrzebowanie na energię ze źródeł tradycyjnych.

 

Grupy docelowe: pacjenci

Efekt projektu:  Nastąpi dywersyfikacja i zasadnicza zmiana procesu świadczenia usług  poprzez wdrożenie technologii i zaoferowanie usług nowych, które dotychczas nie pozwalały na taki szeroki zakres świadczenia usług, w tym diagnostyki i leczenia.

Nastąpi również automatyzacja wybranych obszarów procesu usługowego poprzez mechanizmy zaimplementowane w aparaturze medycznej i oprogramowaniu.

Instalacja OZE zapewni spadek wykorzystania energii z paliw kopalnych.

W ramach projektu stworzone zostaną 2 miejsca pracy, które ze względu na wymagane kwalifikacje będą atrakcyjne pod względem rozwoju

 

Wartość projektu: 1 589 953,74 zł 

Wkład Funduszy Europejskich: 858 263,42 

Termin realizacji projektu: od 10.2023 r. do 06.2025 r.

#FunduszeEuropejskie.